1.týden

Štěňátka mají za sebou první týden života,který prožili jen spánkem a hledáním Assimininých cecíků.Když se jim je nedaří chvilku najít ,tak se již umí pěkně ozvat a dát najevo svoji nespokojenost.Assimka je skvělá máma tvrpělivá a hlavně ostražitá.Štěňátka měla  již  několik návštěv zatím pozorujících  z dálky ,ale přesto si již své páníčky  svojí rostomilostí získávají!! Většina štěňátek je již zadaná.Ještě máme volné :1x tandardní holčička,1x standardní klučina,1x nestandardní klučina

 

Zde jsou fotky

 

https://ridgebacky.rajce.idnes.cz/2013-07-02

==============================================================================================================

2.týden

Štěňátkům jsou již 2 týdny a stávají se z nich"TRYSKOMYŠKY".Také se začali rozkoukávat po světě, do kterého se narodili.Nedělá jim žádný problém se již dost hlasitě ozvývat,když mají hlad a máma není v dosahu:))Prostě už si začínáme uvědomovat,že máme doma štěnda.Přibývají na hmotnosti, tak jak mají a Síma nás oproti prvnímu vrhu ,kdy jsme jí museli do jídla nutit ,naopak svým apetitem přesvědčuje několikrát denně,že přece musí dostat přidáno ,protože žíví nejméně 40 hladových krků:)Prostě všechno je tak, jak má být.

 

Tady jsou fotky z druhého týdne:https://ridgebacky.rajce.idnes.cz/2013-07-09

 

============================================================================================================

 

3.týden

Štěňátkům jsou 3 týdny.Už vidí ,slyší, při sourozeneckých bojích  i vrčí. Občas se některému povede i štěknout.Samozřejmě Martinu už berou jako svojí druhou mámu.Začíná nám období ,kdy je navštěvují jejich budoucí páníčci a to začíná těžce nést Síma.Na terase, nebo v domě se k návštěvám "má" a snaží se z každého vyloudit něco k snědku.Ovšem,když zjistí ,že to není  "naše"návštěva,ale že je zde kvůli štěňatům ,tak se z ní stává hlídačka štěněčí místnosti a každého se z ní snaží vyštípat:)Už i zbytek smečky začíná o štěnda projevovat zájem.

Tady jsou fotky:https://ridgebacky.rajce.idnes.cz/2013-07-17

=============================================================================================================

4.týden

Tak nastalo období,kdy jsou štěňátka odčervená a začali jsme s přikrmováním.Také již stráví několik hodin venku na čerstvém vzduchu.Poznávají okolní svět a hodně nových lidí a dětí,což nám umožňuje,aby jsme začali pozorovat jejich chování a  povahy.První krmení byl opravdu úžasný zážitek u kterého jsme se hodně nasmáli.

Zde jsou fotky:https://ridgebacky.rajce.idnes.cz/2013-07-20 

a tady další:https://ridgebacky.rajce.idnes.cz/2013-07-22

=========================================================================================================

 

5.týden

Štěnda se přehouply do pátého týdne a pomaličku si musí zvykat na přítomnost většího počtu lidí.Začali nám totiž "socializační" návštěvy.

Zvykají si na budoucí páníčky.Začínají být opravdu velmi akční.Projevují se i v soužití se smečkou,což nám dává  příležitost poznávat jejich

povahy.Již jsme také zažili zklamání(doufáme ,že poslední) z potencionálních zájemců a potvrdilo se nám,že děláme správně,když trváme na návštěvě před potvrzením reservace.Pro někoho je vzdálenost 200km nepřekonatelná.Jiní ,ale neváhají a klidně přiletí letadlem na 3 dny ,aby si mohli vklidu a s uvážením vybrat!!! To je pak je pak  pro nás rozhodování o tom, kdo od nás štěně dostane strašně jednoduché!Také jsme  se přesvědčili o tom ,že i ve výběru krycího psa jsme volili dobře a že jeho majitelce  Irině nejde jen oto,aby její pes kryl,ale má obrovský zájem o   Amberovi   potomky a i ona se přijela na štěňátka podívat a přivezla jim nádherné dárečky přesto,že musela překonat vzdálenost 3.600km !!

 

Zde jsou fotky :https://ridgebacky.rajce.idnes.cz/2013-08-01

 

 Irina  + "Mini Amber"

======================================================================================================================

 

Socializační víkend.

Tento víkend jsme měli několik socializačních návštěv.Štěnda se pořádně vyřádila a užila si chování a muchlování ,které se jim moc líbilo.

Přijeli se podívat také jejich polosourozenci z vrhu "A" - Akim a Freyka.Z čehož jsme měli velkou radost a mrňousci měli také možnost se seznámit s jinými "velkými cizími psy"  z kterých ,ale neměli žádný strach a moc se jim líbili.

Zde jsou fotky z víkendu : https://ridgebacky.rajce.idnes.cz/2013-08-04

 

Freyka + malí  průzkumníci

=============================================================

 

7.týden

Již se nám soužití  s mrňatama pomalu krátí.Za těch 7 týdnů co jsme  snimi již prožili se z nich stali jedinci ,kteří již svým vzhledem nezapřou rasu z které pocházejí.Jsou stále moc přítulná a každého člena domácnosti (ale i návštěvy) vítají od nohou,respektivě  zjišťováním jestli má tkaničky .V jejich rozvazování jsou opravdu přeborníci.Fascinující je pozorovat jejich soužití s zbytkem smečky a  mamkou Símou. Jsou nebojácná,ale zároveň si na nikoho z "dospěláků" nedovolují a respektují je. Zajímavé je to,že uznávají navzájem s dospělákama svá teritoria,která mají vyhrazena jejich hranice nenarušují.

Tady jsou fotky :https://ridgebacky.rajce.idnes.cz/2013-08-14

 

 

 

 

 

Fotogalerie: Pokus o první postoje

Fotogalerie: Boel se rozchází do nových domovů

Kontakt

Kennel Rihanna U Studny 259
Dolní Jirčany
25244

777 83 10 76
martsvejdova@seznam.cz