Ch. Kifahari Kuzaa Eros Dahabu

Rosi

Výška : 70 cm
Váha : 44 kg
Chrup : plnochrupý,nůžkový skus
HD/A/B,DLK/0/0,OCD negativní

Celým jménem Ch. Kifahari Kuzaa Eros Dahabu - pochází z Italské chovatelské stanice Kifahari Kuzaa. Narodil se 08.03.2011

Rosi ,ale není jen kamarád a mazel, je to pes u kterého se naplno projevily lovecké geny, které mu byly dány do vínku a které trénujeme při loveckém výcviku. V současnosti jeh to jeho nejoblíbenější aktivita při které dokazuje jiným loveckým rasám kvality, pro které bylo toto plemeno vyšlechtěno. Za 16 měsíců tréninku složil již dvě mezinárodní lovecké zkoušky, MIBzH a MZH.A jednu národní. Všechny zkoušky složil v I. Ceně s maximálním možným počtem bodů a získal 4x ocenění CACT a res.CACIT. Vrcholem jeho dosavadní činnosti na poli pracovním byla účast na Memoriálu Dr.Urbana, kde obsadil vcelkovém pořadí krásné 3.místo s druhým nejvyšším počtem bodů v I.ceně a titulem CACT! Český klub RR mu udělil titul "Klubový vítěz pro rok 2013".Rosi je pes, kterého práce baví a který předčil veškerá naše očekávání. Rosi má předpoklady, aby dokázal, že RR nejsou jen "gaučáci", že jsou to psi, kteří byli do skupiny honičů zařazeni právem. Pracovní činnost se na jeho povaze projevuje a rozvíjí geny, které byly RR dány do vínku - nebojácnost, ale přitom nekofliktní povahu.Statečnost, ale ne agresivitu a v neposlední řadě vytrvalost.

Povaha

Rosi svou povahou předčil všechno v co jsme doufali.Je to pes ,kterého klidně můžeme co se povahy a chování k lidem týká nazvat "kafařem" - každého radostně uvítá a odvede si ho až do obýváku.K ostatním psům se od štěněčího věku chová velmi přátelsky a ikdyž v průběhu jeho dospívání mu několik psů a fen dalo poznat ostrost jejich zubů tak si svoji přátelskou povahu zachoval dodnes.Je absolutně nekonfliktní , šarvátky nevyhledává ,je však nebojácný a případné náznaky dominance ze strany druhých psů si již ale nenechá líbit.

Výstaní úspěchy

Klubový výtěz ČKRR
Šampion Slovinska
Šampion Montenegro
Klubový šampion KCHRR
Kandidát na Interšampiona
Kandidát na šampiona Slovenska
Kandidát na šampiona Maďarska
Kandidát na šampiona Chorvatska
Kandidát na šampiona Rakouska

Rodiče

MATKA:

Amali

11.násobnou šampionkou která byla v nelehké konkurenci oceněna 46x CAC,20x CACIB,7x BOS a 14x BOB.Je to fena,která zaujme výborným exteriérem ,ale hlavně skvělou povahou o které jsme se měli možnost mnohokrát přesvědčit a která byla hlavním důvodem proč jsme se rozhodli pro potomka z tohoto spojení, kterým je Rosi.

OTEC:

Mch.Jasper's Mlangahill Durango

Jasper's je šampionem mnoha států a výstavně nejúspěšnějším RR ve Švýcarsku.Završením jeho výstavní kariery byl zisk titulu Evropský vítěz veteránů v roce 2013.